It is currently 31 Jul 2014, 20:33

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Author Message
 Post subject: Warlock
PostPosted: 03 Sep 2012, 00:00 
Member

Възраст:36
Име на героя: Shadowside
Клас/спец: warlock (спека ще бъде определен като дигна 90 левел)
Раса: гоблин
Левел: 85
/Played: 15 дена и 2 часа с този герой

Професии: mining , engineering
Игрално време (дни в седмицата и по колко часа на ден): мога да играя всеки ден от 19:00 до 24:00
Други герои на акаунта (над 40ти лвл): Emeriss : Shadowblond 159 дни , Zybolekar 17 дни ; Darksorrow: Belkata 230 дни Shadowmurder 69 дни
Колко активен може да бъдете(Рeйдовете ни са от Неделя до Четвъртък от 20:30 до 24:00; Петък и Събота почиваме): 100%
Опишете стила си на игра(Защо предпочитате конкретен билд/глиф/ротация): максимален DPS
Използвате ли TeamSpeak?: да

Атунменти:
Опит в инстанции - Какво сте чистил, с коя гилдия, с какъв клас.
PreTBC: Belkata нa Darksorrow
TBC: Belkata+Shadowmurder нa Darksorrow
WotLK: Shadowblond
Cataclysm:Shadowblond+Shadowside
Босове - фърст (за гилдията) килове, на които сте участвал: мисля , че съм бил на 95% от всички първи убииства на босовете.

Предишни гилдии: Guild of Honor - Darksorrow ; BPEMETO - Emeriss

Защо напуснахте предишните си гилдии: GoH - гилд мастера се ожени , роди му се дете и заряза гилдията; BPEMETO - гилд мастера и приателката му развалиха гилда и принудиха НЕ-техните хора да напуснат гилда.

Познати в Brothers In Arms: Говорил съм с много хора ....

Какво очаквате от BIA като гилдия: Приятна обстановка и много убииства на босове! :)

Защо е добре за нас да oдобрим тази апликация?: Аз съм сериозен играч на който може да се разчита за всичко във WOW.

Допълнителна информация (История като WoW-играч - смяна на сървъри, акаунти, герои и т.н. може и някакво инфо за самия играч): Както написах по-горе играл съм на 2 сървъра и имам много алтове - повечето 80+ левел. Не обичам да сменям гилдове - освен в наистина краен случай. От както има WoW това ми е първата пауза - последните 3-4 месеца не съм играл. Започвам пак активно със предплатена Пандария collectors edition.

Линк към профил на героя в http://eu.battle.net/wow/en/: http://eu.battle.net/wow/en/character/e ... ide/simple

+++++
Какви са функциите на класа ви в рeйд?: максимален dps
Склонен ли сте да ребилдвате ако конкретен бос го изисква?: да
За кои други класове може да кажете че имате базови познания?: priest , warrior , druid , death knight
Кои са сайтовете, които ползвате по въпроси свързани с играта/класа ви?: http://www.icy-veins.com ; http://elitistjerks.com/ ; http://www.mmo-champion.com/
Какви Адони използвате: доста са...райдвам с много адони за дпс и кастинг, както и бос модовете.
Кои беше последния голям пач? 5.0.4

Ако има нещо друго - питайте. Мога да влизам в интернет всяка вечер след работа - след 18:30.

Post subject: Re: Warlock
PostPosted: 03 Sep 2012, 07:47 
Member

Поне прегледай малко другите апликации, виж какво не е в твой плюс, пък после пиши...

PostPosted: 03 Sep 2012, 13:45 
Member

Помня те от Darksorrow, играеше с Belkata. Бях в гилдията Bgfriends - Night Elf-Warrior с ник Georg. Играехме с Bachobg, Perka, Memoriam, Chakaraka, Bimbo (да не изброявам всички), някои от които са тук - във ВРЕМЕТО и други гилдии на сървъра.

Та, впечатлението, което имах за теб по онова време е, че беше добър играч. Надявам се и сега да е така, макар вече с друг клас и ти желая успех с апликацията!

Profile  

PostPosted: 03 Sep 2012, 18:36 
Member

Desolate wrote:
Поне прегледай малко другите апликации, виж какво не е в твой плюс, пък после пиши...

Винаги съм се старал да не гледам в чужди канчета/паници. В апликацията образец не пише - разгледайте другите апликации и напишете това което ние харесваме/искаме да чуем от вас...

Thesoultaker wrote:
Помня те от Darksorrow, играеше с Belkata. Бях в гилдията Bgfriends - Night Elf-Warrior с ник Georg. Играехме с Bachobg, Perka, Memoriam, Chakaraka, Bimbo (да не изброявам всички), някои от които са тук - във ВРЕМЕТО и други гилдии на сървъра.

Та, впечатлението, което имах за теб по онова време е, че беше добър играч. Надявам се и сега да е така, макар вече с друг клас и ти желая успех с апликацията!

Мерси за добрите думи.

PostPosted: 03 Sep 2012, 19:41 
User

az sam igral s toq igra4 vav BPemeto samo dobri vpe4atleniq kato slojim i godinite i semeiniq statys ai ima i priest pod sekret da izdam :D yspeh

Profile  

PostPosted: 03 Sep 2012, 21:11 
Member

Прилична апликация , двамина вече изказаха добри отзиви , а на мене лично на Катаклизма все ми липсваше Warlok който да ми слага любимите Healtstone от който да си взимам по 2 на Пул :) , и безценния Soulstone като умре танка да може да скокне веднага :) .
Успех от мене :) .

Profile  

PostPosted: 03 Sep 2012, 22:57 
Officer

shadowside wrote:
Desolate wrote:

Винаги съм се старал да не гледам в чужди канчета/паници. В апликацията образец не пише - разгледайте другите апликации и напишете това което ние харесваме/искаме да чуем от вас...

Не е въпросът да пишеш, каквото би ни харесало, а поне да видиш на кои въпроси обръщаме повече внимание и какво точно се има предвид, ако примерно не ти е ясен въпроса.

shadowside wrote:
Клас/спец: warlock (спека ще бъде определен като дигна 90 левел)

Нямаш ли вече представа за какво иде реч в МоР? Та той дори пача с талантите излезе?! Нещо не си ли пробвал, не си ли чел? Лоците се очертават доста силни, но все пак всеки билд си има плюсове и минуси, а пък и за босовете не е като да няма инфо, можеше да ни засрамиш с смаеш с малко разсъждения по въпроса...

shadowside wrote:
Това е прекалено малко за мен. Няма как да вземем някой, който да дойде да се учи при нас да играе с лок. А и от отговорът на един друг въпрос:
shadowside wrote:
Опишете стила си на игра(Защо предпочитате конкретен билд/глиф/ротация): максимален DPS
не разбирам имаш ли някаква идея какво се прави с лока.

shadowside wrote:
Идваш от Времето. Знаеш ли колко апликации със събирателни професии, са били подминати без забележка за професиите? Ако не обичаш да гледаш в "чуждата паничка" и да се интересуваш от нещо повече от "собствената ти паничка", Аз ще ти кажа - нито една! Не може да се приемаш за сериозен пве играч и да си pure dps class с mining.

shadowside wrote:
Кое точно не разбра от този въпрос? Всяка райдваща гилдия, когато подбира нови играчи се интересува те какъв опит имат в райдването до момента и това го знаеш прекрасно. Къде в апликацията ти си описал това? Не е ли точно тук мястото?
95% от всички първи убийства звучи добре, но ако тези убийства са общо 4, 95% от 4 малко или много е на фона на цялата история на WoW?

shadowside wrote:
Допълнителна информация (История като WoW-играч - смяна на сървъри, акаунти, герои и т.н. може и някакво инфо за самия играч): Както написах по-горе играл съм на 2 сървъра и имам много алтове - повечето 80+ левел. Не обичам да сменям гилдове - освен в наистина краен случай. От както има WoW това ми е първата пауза - последните 3-4 месеца не съм играл. Започвам пак активно със предплатена Пандария collectors edition.
Виж тук ми харесва как си отговорил, макар да е въпрос, който повечето хора да скипват. Лошото е, че от този отговор си вадя повече изводи за теб, отколкото от цялата ти останала апликация.

shadowside wrote:
Какви са функциите на класа ви в рeйд?: максимален dps

А защо да вземем нов warlock и единият ни rogue да реролва, вместо да си оставим rogue-a и да не взимаме warlock. На rogue-овете функцията е също мах дпс и моето впечатление от 2006-та насам е, че много по-често са се справяли по-добре от лоците.
Viktorio wrote:
липсваше Warloсk, който да ми слага любимите Healtstone от който да си взимам по 2 на Пул :) , и безценния Soulstone...
Макар ss да не е никакъв бонус при наличието на други комбат ресове, към тези дребни капризи, може да се прибавят няколко примера за босове през последните експанжъни, когато топ гилдиите стакваха лоци или поне ползваха по 2-3 задължително, за да се справят с босовете. Това не е било заради "мах дпс-а" а заради други особености на класа и тук също можеше да ни впечатлиш с нещо повече.

По принцип следя гилдиите на рилма и гледам логове (подробно), когато имам въвзможност и знам, че си играеше добре с шадоу попа. За лока не знам как се справяш, но пък за сметка на това знам, че си има играчи, които "усещат нещата" и като се справят добре с един клас, го правят и с друг. Мисля че си добър играч, но не ми харесва как си написал апликацията си и изобщо отношението с което си се отнесъл към нея. И тук Десолейт е много прав, че е трябвало да хвърлиш един поглед.
Аз лично съм против, защото изглежда ще имаме бая играчи за експанжъна, а в самата апликация няма за какво да се хвана и единственото, което наистина знам за теб, е благодарение на собственото си любопитство, а не на Теб и това, което си постнал тук.

От четерите мнение преди моето само това на Дисолейт е по отношение на апликцията и на него трябваше да обърнеш внимание (макар и кратко, но многозначно). Другите 3 нямат никаква връзка - единият те помни като име от преди 4 години, другият те е виждал как играеш с поп, а третият просто иска лок.
Тъй като не си 18-годишен се надявам да понапишеш нещо по забележките, вместо да се фръцнеш и да ни пожелаеш успех, като много други. Два експанжъна си бил във Времето и предполагам знаеш, че по апликациите се изписват един куп неща по отношение на механики и тънкости на класовете и това до колко човекът познава героя си. Но тук за съжаление дори лоците ни, които могат да се изкажат компетентно, няма какво да напишат, защото Ката е минало, а МоП очевидно е твърде далеч за теб и неоставаш впечатлението, че имаш инфо за това, на какво ще мяза лока, а "спека ти ще бъде определен, чак като вдигнеш 90"...

Image
 Profile  

PostPosted: 04 Sep 2012, 00:38 
Member

Quote:
"Нямаш ли вече представа за какво иде реч в МоР? Та той дори пача с талантите излезе?! Нещо не си ли пробвал, не си ли чел? Лоците се очертават доста силни, но все пак всеки билд си има плюсове и минуси, а пък и за босовете не е като да няма инфо, можеше да ни засрамиш с смаеш с малко разсъждения по въпроса..."

Преди 2 дни си платих ВоВ за 6 месеца и както споменах в апликацията не играх последните 4 месеца. За тия два дни си оправих талантите глифовете и разгледах за първите босове 2 боса в инстанциите кой спекове са за предпочитане. Затова сега започнах , че да имам време да се подготвя добре за МоП. Когато райда тръгне на даден бос можеш да бъдеш сигурен , че аз ще съм от хората които ще знаят на теория как се убива той.

Quote:
"Това е прекалено малко за мен. Няма как да вземем някой, който да дойде да се учи при нас да играе с лок. А и от отговорът на един друг въпрос:"

Ами да тук си прав - определено не е много. Това мисля , че се компенсира с часове на тренера за обиграване на ротацията за дпс. Също шадоу приистовете и лоците имат сравнително сходна механика на игра - мисля , че ще съм на ниво.
Quote:
"не разбирам имаш ли някаква идея какво се прави с лока."

Тук не те разбрах какво имаш в предвид - стила на игра ми е да правя максимален дпс и да не умирам в райда - ако имам роля - примерно да правя спел-лок или комбат ресс или кърсове или някоя друга роля то - няма проблем за мен.

Quote:

Кое точно не разбра от този въпрос? Всяка райдваща гилдия, когато подбира нови играчи се интересува те какъв опит имат в райдването до момента и това го знаеш прекрасно. Къде в апликацията ти си описал това? Не е ли точно тук мястото?
95% от всички първи убийства звучи добре, но ако тези убийства са общо 4, 95% от 4 малко или много е на фона на цялата история на WoW?

Тук явно наистина не съм бил ясно - извинявам се за което.

PreTBC - с Белката на Дарксорроу - всички босове , включително босовете който не бяха в инстанциите (но бяха необходим примерно за резист итеми)
ТВС - Белката + Шадоумърдур - всички босове без Илидан.
ВОТЛК - Шадоублонд - всички босове без Лич кинга на хероик ,Халлион на нормал само
Катаклизъм - Шадоублонд +Шадоусиде - Bastion of Twilight - до Cho'gal heroic, Al-akir -не съм, Fireland - до Ragnaros heroic, Dragon Soul - до Ultraxion heroic,

Quote:
"Идваш от Времето. Знаеш ли колко апликации със събирателни професии, са били подминати без забележка за професиите? Ако не обичаш да гледаш в "чуждата паничка" и да се интересуваш от нещо повече от "собствената ти паничка", Аз ще ти кажа - нито една! Не може да се приемаш за сериозен пве играч и да си pure dps class с mining."

В процес на обмисляне съм на най-добрите възможни професии за моя клас необходими за МоП и предполагам ще се наложи да ги променя - което за мен няма да представлява проблем това.
Quote:
'Какви са функциите на класа ви в рeйд?: максимален dps'

"А защо да вземем нов warlock и единият ни rogue да реролва, вместо да си оставим rogue-a и да не взимаме warlock. На rogue-овете функцията е също мах дпс и моето впечатление от 2006-та насам е, че много по-често са се справяли по-добре от лоците. "

Ами - да тук е можело да напиша примерно - soulstone, healthstone, summoning portals dark intent и всичко останало което лоците могат да правят в райд. Мислех , че това е 100% задължително в райд и се подразбира.

Благодаря за конструктивната критика. Аз не съм перфектен човек и се уча докато съм жив. Наистина искам да играя със вас и бих се радвал ако все пак успея да получа шанс да се докажа при вас.

PostPosted: 04 Sep 2012, 14:21 
Officer

Хубаво е, че си сговорчив.

Quote:
Тук не те разбрах какво имаш в предвид - стила на игра ми е да правя максимален дпс и да не умирам в райда - ако имам роля - примерно да правя спел-лок или комбат ресс или кърсове или някоя друга роля то - няма проблем за мен.

Ами то си е написано във въпроса: Опишете стила си на игра(Защо предпочитате конкретен билд/глиф/ротация):

Quote:
Ами - да тук е можело да напиша примерно - soulstone, healthstone, summoning portals dark intent и всичко останало което лоците могат да правят в райд. Мислех , че това е 100% задължително в райд и се подразбира.

То и в Ката съвсем се загуби и е нормално да се позабравят и други функции на класовете в райд, преди това лока можеше да се изявява като кайтър или рейндж танк, но не знам дали Близард някога ще върнат такива енкаунтъри.

Като цяло, както писах по-рано и в други апликации напоследък - посъбрахме бая народ. Предния експанжън го завършихме с 5 мейджа с ранг райдъри (90-100% присъствие), но беше възможно, защото в райда имахме 1 лок и то не винаги, както и 1-2 хънтъра. Сега взехме още 2-3 хънтъра (естествено принципа на естествения подбор ще действа с пълна сила). Също така имаме 2 лока новобранци + 3 активизирали се стари играчи, но не се знае нито новобранците, нито активизиралите се до колко ще се наместят в райда и до колко ще ни вършат работа. Един вид има много лоци наоколо, но в нито един не можем да сме сигурно, че ще е титуляр в райдовете ни. Общо взето нищо странно за начало на нов експанжън :)
Аз лично съм навит да те вземем, защото последните 2 експанжъна беше част от райда на Времето и си мисля, че си сериозен и редовен. Не знам какво ще отговорят останалите, но все пак си имай едно на ум, че ако дойдеш, то точния състав на райда, едва ли ще се изчисти преди да изчистим на нормал първите 3 инстанции. Някои ще се "наиграят" и ще зачезнат след това, други ще им писне да чакат и да нямат сигурно място в райда и ще си бият камшика и накрая ще останат най-търпеливите и сериозните.
Успех от мен.

Image
 Profile  

PostPosted: 04 Sep 2012, 17:04 
GM

Здравей,

Апликацията ти е слабичка и не хваща много окото. Според мен успехите на гилдията ни се дължат освен на прословутите ни ред и дисциплина, но и на внимателния ни подбор на кадрите, които привличаме. Под успехи разбирам поддържане на стриктна райд програма със сравнително добър прогрес за 25 човека райдваща гилдия и може би най-важното е, че поддържаме един почти постоянен колектив. Разглеждал съм логове на бившият ти гилд и съм останал с добро впечатление от представянето ти със шадоу попа, а като се има предвид близостта между двата класа, мисля че и с лока ще се справиш добре. Гледайки игралното ти време с останалите ти герои ми говори, че явно имаш и добра активност или с две думи не си от хората, които разглеждат един контент и после изчезват.

Аз съм ЗА. Според мен, ако имаш желанието да се докажеш и съответно да си заслужиш място в райда, би било добре за гилда да ти дадем шанс.

П.П. Довечера или утре сутрин най-късно щети дадем окончателен отговор на апликацията.

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2012, 18:51 
Member

Благодаря за отделеното време - ще чакам отговора ви.

PostPosted: 04 Sep 2012, 19:14 
Member

Локът е най-трудният кастер за игра. Преди всеки експанжън го кастрят страшно много. Може би на теб ще ти е в + това че не си свикнал да играеш със старите таланти/ротации/спелове, които вече ги няма или по някакъв начин се е променила механиката им. Но все пак си е от доста голямо значение опита. Когато нямаме гиър в началото след експанжъна ще си проличи кой какво може и дали си заслужава да му се отреди място в райда.

И аз съм за.

PostPosted: 04 Sep 2012, 19:21 
Officer

Имам усещането, че уж винаги имаме лоци в гилдията, но това да имаме такъв в райда е по-скоро изключение, отколкото правило.
Интересно ми е защо е тази смяна на класа. След толкова време игра с прийст, да минеш към лок? Каква е вероятността отново да ти се доиграе с прийста?
Апликацията ти стартира много слабо, но пък познавам героя Shadowblond, и заради това съм съгласна да те вземем.

Profile  

PostPosted: 04 Sep 2012, 20:52 
Member

Santar wrote:
Имам усещането, че уж винаги имаме лоци в гилдията, но това да имаме такъв в райда е по-скоро изключение, отколкото правило.
Интересно ми е защо е тази смяна на класа. След толкова време игра с прийст, да минеш към лок? Каква е вероятността отново да ти се доиграе с прийста?
Апликацията ти стартира много слабо, но пък познавам героя Shadowblond, и заради това съм съгласна да те вземем.

Хубав въпрос. Отговора е - играх с warrior и си постигнах целите който бях заложил а именно да съм топ дпс-ер и надежден оф-танк когато се налага. След това реших да играя със шадоу приист - бях доста време топ дпс след това ми се наложи да хилвам. И с прийста постигнах много. Сега съм решен да се докажа и с warlock.

PostPosted: 04 Sep 2012, 21:39 
Member

А да приемем че след 6 месеца постигнеш всичко което ти си си поставил за цел , ( малко са хората в WoW който могат да кажат че са постигнали всичко :) ) наред паладин ли ще е ?????? :)

Profile  

All times are UTC + 2 hours [ DST ]